Ako efektívne funguje newsletter v systéme CRM? Všetko je prepojené!

Prestaňte mať vo svojich systémoch chaos a začnite používať jeden na riadenie celého podniku. Ak používate viac ako jeden program, plytváte peniazmi, časom zamestnancov a pravdepodobne aj ich nervami (komu by sa chcelo pracovať s desiatimi programami naraz, z ktorých každý má iné rozhranie a správa sa inak?). Horšie je, že v dôsledku vzniknutého zmätku môžete dokonca prísť o zákazky! V súčasnosti je samozrejmosťou mať všetko prepojené a na jednom mieste, a to ako systém, tak najmä všetky údaje.

 

Ako funguje newsletter v systéme AutoCRM

V systéme AutoCRM|ERP sme implementovali nový nástroj na tvorbu newsletterov, ktorý vám zjednoduší prácu s newslettermi. Je plne integrovaný do systému AutoCRM|ERP a využíva všetky funkcie na plynulú prácu. Všetky informácie o kampani nájdete na jednom mieste, môžete si pozrieť kompletné štatistiky od počtu odoslaných e-mailov, cez počet kliknutí a odhlásení až po počet prihlásení do aplikácie prostredníctvom odkazu v e-maile. Súčasťou sú aj sledované adresy URL a log všetkých akcií vykonaných príjemcami, ako aj informácie o konkrétnom kontakte.

Najdôležitejšie sú však funkcie:

 • editor šablón
 • zber kontaktov
 • automatizácia
 • segmentácia kontaktov
 • personalizácia e-mailu
 • podrobné štatistiky
 • doručiteľnosť
 • kampane

Môžete mať krásne e-maily na všetkých zariadeniach.

 

Newsletter v AutoCRM

 

Automatické kampane pri odosielaní informačného newsletteru

Vďaka automatizovaným kampaniam môžete zákazníka zachytiť v správnom okamihu a poslať mu e-maily, ktoré ho presvedčia o kúpe. Najziskovejšie kampane sú pravdepodobne tie, v ktorých kliknú na tematický príspevok napríklad na sociálnej sieti, poskytnú vám e-mail a vy na tento tematický príspevok nadviažete ďalšími e-mailami. Napríklad: Chcete schudnúť? A potom neodosielate nezmyselné e-maily o zdravej výžive, ale 3-4 e-maily za sebou, ktoré sa týkajú len chudnutia.

 

Môžete mať tiež prednastavené scenáre najúspešnejších automatizácií, ako napríklad:

Poďakovanie za prihlásenie sa na odber noviniek

 • stiahnutie e-knihy
 • zľava na prvý nákup po registrácii
 • narodeniny
 • Dovolenka
 • a mnoho ďalších

 

Získate celkom dobrý nástroj na zasielanie noviniek, ale navyše je tento nástroj úplne integrovaný s celým systémom CRM, a preto máte prístup k svojim kontaktom a ich záznamom na jedno kliknutie.

 

Kliknutím priamo na klienta v systéme CRM získate komplexné informácie obsahujúce celú komunikáciu od začiatku až po deň, keď otvoril newsletter a klikol na odkaz, ktorý ho zaujal. Môžete si pozrieť všetky e-maily, ktoré mu boli kedy odoslané, a faktúry s ich stavmi (zaplatené, nezaplatené), ako aj jeho prekliky v kampaniach. Kontakt na klienta môžete zaradiť do svojho cieľového zoznamu, čím zabezpečíte, že bude dostávať len newsletter s témami, ktoré ho zaujímajú. Na snímke obrazovky môžete vidieť aj prepojené úlohy subjektu a v bočnom paneli v hornej časti v poli “Přiřazený uživatel” marketéra, ktorý sa primárne stará o klienta.

 

Všetky dostupné informácie môžete využiť na vyhodnotenie, či je vhodné kontakt osloviť s ponukou a akú presne ponuku zvoliť, a to ako telefonicky, tak, samozrejme, aj na spustenie konkrétnej kampane na tento kontakt. Všetky informácie môžete usporiadať v poznámkach priamo na stránke klienta.

 

kontakt

 

Veľmi podobný zoznam nájdete v prehľade organizácií. Pre viac informácií je zvolený systém prepínateľných kariet, kde nájdete zoznam kontaktov organizácie, ponuky, faktúry a ďalšie subjekty podľa vlastného výberu.

 

Organizace

 

Easy Email builder – nový builder v AutoCRM

Systém tvorby šablón AutoCRM bol doteraz založený na HTML a ak ste potrebovali vytvoriť zložitejšiu šablónu, nemohli ste to urobiť bez programátora. Teraz sme zaviedli do systému emailový builder Easy Email, ktorý používa klasický systém drag & drop. Nemusíte sa však obávať! O starý systém Vás nepripravíme, pri vytváraní šablóny si môžete vybrať, či chcete vytvoriť šablónu pomocou starej metódy (ktorá je stále vhodná na rýchle spracovanie jednoduchých šablón) alebo pomocou nového nástroja Easy Email builder.

 

Builder je plne integrovaný s AutoCRM a ponúka rovnaké nastavenia ako predvolené vytváranie šablón. Priradenie k e-mailovej kategórii (napr. newsletter, oznámenia…), príloha, priradený používateľ a viditeľnosť pre určité skupiny zamestnancov. Môžete v ňom používať skratky, ktoré sa automaticky vyplnia podľa konkrétnych okolností, ako je príjemca e-mailu, prepojený dokument alebo subjekt produktu. Skratky môžete jednoducho nastaviť vo výbere nad builderom a nemusíte si nič pamätať.

 

email builder2

 

Easy Email umožňuje širokú škálu nastavení od rozloženia do viacerých stĺpcov v rôznych pomeroch až po podrobné nastavenia pre každý typ obsahu a blok, do ktorého je vložený. Potiahnutím bloku Hero získate na klik grafický základ pre hlavičku e-mailu. A ak vám to nestačí, môžete k vybranému obsahu pridať triedu CSS v nástroji na zostavovanie a všetko upraviť ručne.

 

Všetci existujúci klienti – ak chcete používať nový builder pre svoj newsletter, kontaktujte nás a my ho automaticky vložíme.

Pre nových klientov – skúste používať úplne všetko v jednom systéme. Od systému CRM, cez riadenie projektov, systém dokumentov až po kompletný newsletter a mnoho ďalšieho.

Vyskúšajte AutoCRM zadarmo

Automatizovaný systém pre riadenie firmy

Chcete dostávať novinky zo sveta firemných systémov, technických zaujímavostí a dát? Napíšte nám svoj e-mail a my Vám budeme posielať newsletter.

Demo AutoCRM

Náš tím konzultantov s Vami prejde a zoznámi Vás s nasadením AutoCRM do Vašej spoločnosti.