Hromadné úpravy v CRM

Niekedy je potrebné upraviť väčšie množstvo vybraných záznamov v tabuľkách. Napr. pri importe prvotných dát sa zabudlo na nejaké pole, alebo chceme jednoducho zmeniť vyplnenú hodnotu poľa pre viac záznamov. Alebo sme nové pole do tabuľky pridali a chceme ho teraz hromadne naplniť podľa nejakej logiky. Samozrejme je možné použiť klasický import z .xls súboru. Ale pre niektoré úpravy je to zbytočne zložité. V AutoCRM je možné využiť funkcie Hromadný update. Najmä, pokiaľ sa úprava týka práve 1-x polí jednej danej entity.

Najskôr je potrebné, aby správca systému v Administrácii povolil polia, ktoré bude možné v danej entite hromadne upraviť. Ide o administráciu vzhľadu, o ktorej sme písali v minulom článku. Takže jednoducho pretiahne pole k hromadnému updatu do sekcie Povolené.

screen 64
Následne pri danej entite (napr. Úlohy) označíme záznamy, ktoré chceme upraviť. Buď jeden po druhom označíme vybrané, alebo použijeme filter a následne označíme vyfiltrované záznamy všetky naraz cez checkbox vľavo pri hlavičke tabuľky. Tým sa zároveň zaktivuje tlačidlo Akcia.
screen 65
Medzi voľbami tlačidla Akcie nájdeme voľbu Hromadne upraviť. Pre pole danej entity, ktoré chceme hromadne upraviť, nastavíme hodnotu, na ktorú má byť záznam prepísaný. Môžeme vybrať jedno alebo viacero polí updatovať zároveň. Vyberať môžeme z polí, ktoré správca nastavil pre danú entitu v prvom kroku.
screen 66
Stlačením tlačidla Aktualizovať sú všetky vybrané záznamy v nastavených poliach upravené – prepísané. Využitie hromadných úprav môže byť široké, je ale vhodné obmedziť oprávnenie na túto funkciu len vybraným užívateľom, ktorí budú pri využívaní tejto funkcie veľmi obozretní.

Vyskúšajte AutoCRM zadarmo

Automatizovaný systém pre riadenie firmy

Chcete dostávať novinky zo sveta firemných systémov, technických zaujímavostí a dát? Napíšte nám svoj e-mail a my Vám budeme posielať newsletter.

Demo AutoCRM

Náš tím konzultantov s Vami prejde a zoznámi Vás s nasadením AutoCRM do Vašej spoločnosti.