Výhody open source riešení pre CRM

Open Source systémy sa presadzujú v stále viac oblastiach, či už ide o CMS, DMS, ERP, alebo CRM systémy. Predkladáme hlavné dôvody, prečo to tak môže byť.

1. Nízke obstarávacie náklady

Hlavním důvodem, proč společnosti i jednotlivci zvažují volbu open source CRM systému, je ten, že zdrojový kód je zdarma, a ten lze upravit dále podle požadavků. Nové verze jsou často nabízeny také bez dalších nákladů. Nasadit a upravit systém dle požadavků lze buď vlastními silami nebo využitím služeb dodavatelské společnosti, jako je např. tým AutoCRM.
Keď sa rozhodnete pre platené CRM, musíte nielen zaplatiť počiatočné náklady, ale musíte sa zaviazať k licencii aspoň na niekoľko mesiacov. Open source CRM takýto druh záväzku nepotrebuje. Môžete ho použiť, kedykoľvek je to pre vás vhodné, a upustiť, pokiaľ vám už nevyhovuje.

2. Tímová spolupráca

Ďalším skvelým dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre open source CRM, je komunita vývojárov. Každý má prístup k zdrojovému kódu, takže je možné, aby ktokoľvek opravoval chyby, ak existujú, a pridával nové funkcie. Výsledkom je, že sa softvér vylepšuje.
Hlavnou výhodou otvoreného zdroja je, že je testovaný radom ľudí. Softvér s otvoreným zdrojovým kódom stimuluje vznik nových nápadov a riešení a neustály prínos zaisťuje, že funkčnosť a kvalita konečného produktu budú vždy špičkové.

team 2408098 640

3. Väčšia flexibilita

Softvér s otvoreným zdrojovým kódom sa neobmedzuje iba na testovanie kódu – každý ho môže preprogramovať, či už opraví chyby, alebo jednoducho prispôsobí aplikáciu tak, aby zodpovedala jeho jedinečnému obchodnému modelu.

Nech už trh ponúka čokoľvek, je stále celkom ťažké vytvoriť systém, ktorý by vo všetkom vyhovoval potrebám všetkých spoločností. V open source si prispôsobíte funkcionalitu podľa vlastných potrieb a nemusíte platiť za nepotrebné funkcie, ktoré nevyužijete.

4. Bezpečnosť

Kód open source softvéru je obvykle bezpečnejší, pretože je podrobený dôkladnejšej kontrole zo strany členov komunity. Ďalší argument pre otvorený zdrojový kód CRM odkazuje na skutočnosť, že má relatívne menšiu užívateľskú základňu, a preto je menej atraktívny pre vírusové a hackerské útoky.

hacker 1944688 640

Vyskúšajte AutoCRM zadarmo

Automatizovaný systém pre riadenie firmy

Chcete dostávať novinky zo sveta firemných systémov, technických zaujímavostí a dát? Napíšte nám svoj e-mail a my Vám budeme posielať newsletter.

Demo AutoCRM

Náš tím konzultantov s Vami prejde a zoznámi Vás s nasadením AutoCRM do Vašej spoločnosti.