CRM, ERP systém pre montážnu firmu

Trh s fotovoltaickými systémami sa rýchlo rozvíja na celom svete vďaka zvyšujúcemu sa dopytu po obnoviteľných zdrojoch energie. Česká republika nie je v tejto výnimkou. Fotovoltaické panely sa stávajú cenovo dostupnejšími a ich efektivita sa zvyšuje. Vďaka tomu môže čoraz viac domácností aj podnikov prejsť na solárnu energiu.

solar energy 862602 1280

Spoločnosti zaoberajúce sa inštaláciou fotovoltaických systémov zažívajú veľký boom a ich podnikanie raketovo rastie. Tieto firmy sú postavené pred mnoho výziev, ktoré musia zdolať, aby mohli uspieť v konkurenčnom prostredí a úspešne zvládli rast a rozvoj. Jednou z týchto výziev je aj výber vhodného informačného systému. Informačný systém by mal byť skvelým pomocníkom a nástrojom, ktorý pomáha firmu riadiť v bežnej prevádzke, ale aj pri strategických rozhodnutiach. My v Apertia Tech sme už v mnohých firmách, ktoré sa práve fotovoltaikou zaoberajú, úspešne implementovali nástroj pre riadenie ich firiem, konkrétne systém AutoCRM.

energy 1322810 1280

Máme vyvinuté 3 špecifické verzie CRM systému, ktoré sa hodia pre firmy inštalujúce fotovoltaiku. Vieme tak vyriešiť systém pre firmu začínajúcu – AutoCRM Start. Pre firmu, ktorá je už väčšia je vhodné AutoCRM a pre spoločnosť, ktorá potrebuje naozaj komplexný systém je tu AutoERP.

Aké funkcionality systém AutoCRM|ERP ponúka?

  1. Kompletný prehľad zákazníkov, dodávateľov a partnerov
    1. História vzťahu so zákazníkom na jednom mieste – všetky aktivity ako sú volania, emaily, schôdzky, sms, udalosti
    2. Komplexná evidencia všetkých informácií

2. Sledovanie leadov – dopytov – akvizícií a ich úspešnosť

3. Integrovaný emailový klient

4. Integrovaný klient pre dátové schránky

5. Integrovaný chat pre vnútrofiremnú komunikáciu

6. Sledovanie obchodných príležitostí

7. Ponuky pre zákazníkov vrátane PDF výstupov s grafikou presne na mieru

8. Zmluvy – evidencia zmlúv vrátane možnosti online podpisu

9. Formuláre – Plná moc, Súhlasné vyhlásenia, Žiadosti a ďalšie

10. Projektové riadenie v prehľadnom kanban boarde vrátane úloh a GANTT diagramu

kanban

11. Montáže a inštalácia – plánovanie a sledovanie montáží a realizácia zákaziek

12. Nákup – objednávky tovaru a materiálu u dodávateľov

fotovoltaika 12

13. Produkty – kompletné informácie o produktoch


14. Fakturačný systém – kompletná sada všetkých dokladov – Zálohové faktúry, Faktúry prijaté, Faktúry vydané, Daňové doklady, Pokladničné doklady, Dobropisy

fotovoltaika 14

15. Skladový systém – príjemky, výdajky, naskladňovanie, presuny medzi skladmi atď.

16. Provízny systém – automatický výpočet provízií z dojednaných obchodov

17. Cestovné náhrady – automatický výpočet cestovných náhrad

fotovoltaika 17

18. Newsletter nástroj – hromadné posielanie mailov na cieľové skupiny

19. Dokument management systém – všetky dokumenty priradené do kategórií aj k jednotlivým záznamom v systéme

20. Interaktívna mapa všetkých projektov a zákaziek

Screenshot 2023 02 08T102229.925

21. Firemná znalostná báza – wiki

22. Reporting nad všetkými dátami v systéme

23. Workflows – jednoduchá automatizácia

24. Business Process Management – komplexný automatizačný nástroj

25. Veľa ďalších funkcií, ktoré Vaša firma potrebuje a my ich pripravíme pre Vás na mieru

Aké sú kľúčové faktory pri výbere správneho informačného systému?

Funkcia informačného systému

Každá spoločnosť má svoje špecifiká a svoje procesy, pomocou systému AutoCRM|ERP môžete sledovať všetky informácie o Vašej firme a systém sa Vašej firme úplne prispôsobí. Keď firma rastie, tak systém rastie spolu s firmou a nehrozí tak, že budete musieť v priebehu riešiť prechod na iný systém, pretože ten ktorý ste vybrali skôr už Vášmu podnikaniu nestačí. Vďaka AutoCRM | ERP tiež máte svoje dáta a nástroje na jednom mieste a nemusíte zložito prepínať medzi niekoľkými systémami aby ste mali k rýchlo k dispozícii všetko čo potrebujete.

Integrácia s inými systémami

Je dôležité, aby bol systém jednoducho prepojiteľný s ďalšími nástrojmi, ktoré využívate napr. s eshopom, systémom pre monitoring FVE, účtovníctvom atď. AutoCRM|ERP má REST API, vďaka ktorému je ľahké ho pripojiť na okolité systémy.

Cena systému a náklady prevádzky

Cena je samozrejme zásadným faktorom. S AutoCRM|ERP sa Vám podarí dostať dlhodobé náklady jednoducho pod kontrolu. V AutoCRM|ERP je potrebné počítať so vstupnou investíciou na implementáciu, ktorá je závislá na veľkosti a funkciách systému. Potom sa systém stáva majetkom Vašej spoločnosti. Náklady na prevádzku sú následne už nízke. Nikdy nebudete platiť žiadne ročné licenčné poplatky, extra poplatky za aktualizácie a update systému a dokonca ani za počet používateľov.

Technická podpora a služby

Je potrebné zabezpečiť, aby bola k dispozícii kvalitná technická podpora a služby, aby bolo možné riešiť akékoľvek technické problémy, ktoré môžu nastať.

Mobilita a dostupnosť

Systém by mal dostupný prostredníctvom webového rozhrania alebo aplikácie pre mobilné zariadenia, aby bolo možné pracovať s ním odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Čo ocenia najmä kolegovia v teréne. AutoCRM|ERP je plne responzívna webová aplikácia a je pre Vás dostupný kedykoľvek potrebujete.

Takto navrhnutý systém je samozrejme vhodný aj pre spoločnosti, ktoré sa všeobecne zaoberajú montážami a realizáciami zákaziek v teréne. Či už sa jedná o stavebné práce, inštalácia klimatizácií alebo tepelných čerpadiel, plynových a elektrických zariadení, servisné práce a mnoho ďalších.

Vyskúšajte AutoCRM zadarmo

Automatizovaný systém pre riadenie firmy

Chcete dostávať novinky zo sveta firemných systémov, technických zaujímavostí a dát? Napíšte nám svoj e-mail a my Vám budeme posielať newsletter.

Demo AutoCRM

Náš tím konzultantov s Vami prejde a zoznámi Vás s nasadením AutoCRM do Vašej spoločnosti.