Obchodná ponuka a ako ju správne vypracovať

Obchodná ponuka je formálny dokument, ktorý obsahuje informácie o vašom produkte alebo službe a ponúka ich potenciálnym zákazníkom. Cieľom je presvedčiť zákazníkov, aby si vybrali práve Vašu ponuku a využili Vaše produkty alebo služby. Správne zostavená obchodná ponuka môže byť nástrojom na získanie nových zákazníkov a rozvoj podnikania.

Nižšie uvádzame niektoré kroky a príklady, ktoré Vám pomôžu zostaviť obchodnú ponuku:

Kontakt a oslovenie:

Začnite ponuku pozdravom a oslovením zákazníka. Predstavte sa a uveďte, prečo je táto ponuka relevantná pre neho.

Vážený/á [meno zákazníka],

Predstavenie:

Som [vaše meno], a som hrdý/á na to, že Vám môžem predstaviť našu novú ponuku, ktorá vychádza zo základnej filozofie poskytovať nielen produkty/služby, ale riešenia, ktoré presne zodpovedajú Vašim potrebám.

Prečo je táto ponuka pre Vás relevantná:

V dnešnej dobe, keď každý zákazník hľadá nielen kvalitu, ale aj osobný prístup, sme sa zamerali na vytvorenie ponuky, ktorá nielen spĺňa očakávania, ale aj presahuje vaše potreby. Máme starostlivo vybrané produkty/služby, ktoré sú navrhnuté tak, aby Vám priniesli maximálnu hodnotu a pohodlie.

gabrielle henderson HJckKnwCXxQ unsplash

Štruktúra ponuky:

Vytvorte jasnú a štruktúrovanú ponuku. Začnite s úvodom, pokračujte popisom produktu alebo služby a zakončite informáciami o cene a podmienkach.

[Názov Vašej spoločnosti] – Ponuka fakturačného systému

Úvod:

Vážený/á [Meno Zákazníka],

Sme veľmi potešení, že Vám môžeme predstaviť náš nový a inovatívny fakturačný systém, ktorý je navrhnutý tak, aby uľahčil správu faktúr a zvýšil efektivitu vášho podnikania. S touto ponukou chceme priniesť riešenie, ktoré zodpovedá špecifickým potrebám Vašej spoločnosti a prináša Vám maximálne výhody.

Popis produktu/služby:

Fakturačný Systém “aFaktúra”
Naše riešenie, aFaktúra, je komplexný fakturačný systém navrhnutý s ohľadom na jednoduchosť, prehľadnosť a flexibilitu. Niektoré kľúčové funkcie zahŕňajú:

  • Automatické generovanie faktúr: Ušetrite čas a minimalizujte chyby s naším automatickým generovaním faktúr.
  • Správa klientov: Prehľadné sledovanie informácií o klientoch a história transakcií.
  • Upozornenie na platby: Získajte rýchly prehľad o neuhradených faktúrach a stanovte si upozornenie na splatnosť.
  • Prispôsobiteľnosť: aFaktúra je prispôsobiteľný podľa potrieb Vašej spoločnosti a rast vášho podnikania.

 

Informácie o cene a podmienkach:

Základný balíček – Štandard:
Cena: [Cena]

  • Obsahuje: [Zoznam funkcií]

Rozšírený balíček – Profesionál:
Cena: [Cena]

  • Obsahuje: [Zoznam funkcií]

Individuálne Riešenie:
Cena: Individuálna cena podľa špecifických potrieb.

Výhody a jedinečná ponuka:

  • Pri zakúpení v prvých 30 dňoch získate [Špeciálna výhoda alebo zľava].
  • Naša zákaznícka podpora je k dispozícii 24/7, aby sme Vám poskytli rýchle a efektívne riešenie prípadných otázok.
austin distel 21GWwco JBQ unsplash
Kontaktné informácie: Pre viac informácií alebo objednanie nás neváhajte kontaktovať:
  • Telefón: [Telefónne číslo]
  • E-mail: [E-mailová adresa]
Sme presvedčení, že aFaktúra predstavuje ideálne riešenie pre Vaše fakturačné potreby a radi Vám poskytneme ďalšie informácie alebo vykonáme demo našej platformy. S pozdravom, [Vaše meno] [Vaša pozícia] [Názov vašej spoločnosti]

Popis produktu alebo služby:

Poskytnite podrobný popis produktu alebo služby. Vysvetlite výhody a unikátne vlastnosti, ktoré Váš produkt alebo služba ponúka. Pokúste sa nastaviť daný produkt alebo službu práve na oslovovaného klienta. Zamýšľajte sa nad tým, čo klient potrebuje, čo by mohol využiť.

Cenová ponuka:

Uveďte jasnú a transparentnú cenovú ponuku. Ak existujú rôzne možnosti alebo balíčky, prezentujte ich systematicky. Podobne sme uviedli v príklade vyššie. Pripravte sa tiež na možné vyjednávanie a v cenovej ponuke neklesajte na najnižšiu možnú úroveň.

Podmienky a dohody:

Venujte pozornosť obchodným podmienkam, termínom dodávky, zárukám a ďalším dôležitým informáciám. Zákazníci ocenia transparentnosť.
bundo kim 7FmoAzL2x1s unsplash

Referencie a recenzie:

Ak máte pozitívne referencie alebo recenzie od predchádzajúcich zákazníkov, zahrňte ich do ponuky. To môže posilniť dôveryhodnosť vašej firmy.

Kontaktné informácie:

Uveďte všetky kontaktné informácie, vrátane e-mailovej adresy, telefónneho čísla a fyzickej adresy. Tým uľahčíte zákazníkom nadväzujúci kontakt.

Grafika a formátovanie:

Vizuálne prvky, ako sú obrázky, grafy alebo tabuľky, môžu ponuke dodať atraktívny vzhľad a zlepšiť zrozumiteľnosť.

Kontrola pravopisu a gramatiky:

Pred odoslaním ponuky starostlivo skontrolujte pravopis a gramatiku. Chyby môžu znížiť profesionálny dojem. Pamätajte, že každá obchodná ponuka by mala byť prispôsobená konkrétnym potrebám a požiadavkám zákazníka.
sigmund 59yRYIHWtzY unsplash

Záver:

Zakončite ponuku výzvou na akciu. Ukážte, ako môže zákazník reagovať alebo ako môže prijať ponuku.

Veríme, že naša ponuka fakturačného systému prináša hodnotu a efektivitu pre Váš podnik. Teraz je ten správny čas začať využívať výhody aFaktúra a uľahčiť si správu faktúr.

Ako môžete prijať našu ponuku:

Zavolajte nám:
Ak máte nejaké otázky alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať telefonicky na [Telefónne číslo]. Náš tím Vám s radosťou poskytne všetku potrebnú podporu.

Napíšte nám e-mail:
Zaslať nám e-mail na [E-mailová adresa] s predmetom “Objednávka aFaktúra”. Odpovieme Vám čo najskôr s potrebnými informáciami na vykonanie objednávky.

Návšteva našej webovej stránky:
Pre jednoduchosť môžete priamo prejsť na našu webovú stránku a využiť možnosti online objednávky na [Odkaz na webovú stránku].

Zaujíma vás demo našej platformy?
Ponúkame aj možnosť osobného alebo online stretnutia, kde Vám radi predvedieme všetky funkcie a odpovieme na vaše otázky. Stačí nám napísať a dohodneme sa na termíne.
Teraz je na vás rad. Sme pripravení Vám pomôcť pri zefektívnení vašej fakturačnej rutiny. Ďakujeme za váš čas a tešíme sa na spoluprácu s Vami!

S pozdravom,
[Vaše meno]
[Vaša pozícia]
[Názov vašej spoločnosti]

V tejto záverečnej časti sa snažte byť priami a konkrétni ohľadom toho, ako môže zákazník prijať ponuku. Poskytnutie rôznych možností (telefonický kontakt, e-mail, online objednávka) dáva zákazníkovi flexibilitu a možnosť vybrať si najvhodnejší spôsob pre neho. Výzva k akcii by mala byť motivujúca a presvedčivá.

Vyskúšajte AutoCRM zadarmo

Automatizovaný systém pre riadenie firmy

Chcete dostávať novinky zo sveta firemných systémov, technických zaujímavostí a dát? Napíšte nám svoj e-mail a my Vám budeme posielať newsletter.

Demo AutoCRM

Náš tím konzultantov s Vami prejde a zoznámi Vás s nasadením AutoCRM do Vašej spoločnosti.